A mentálhigiénéről:
A mentálhigiéné mindazon erőfeszítés és igyekezet közös elnevezése, mely a lelkileg egészséges személyiség, az egészséges módon működő intézmények, csoportok kialakítására és fejlesztésére irányul. A mentálhigiéné egyaránt jelent szemléletet, elméletet, tevékenységi területet és intézményrendszert. Képzésünk tevékenységcentrikus, elsősorban készséget fejlesztünk.
A képzésről:
A képzés költségtérítéses, másoddiplomát adó képzés, amely szakdolgozatírással és államvizsgával zárul.
Felvételi:
A felvételi folyamat során elsősorban a segítő szakmában fontos képességek és készségek meglétét vizsgáljuk egyéni és csoportos helyzetben.
Időtartam
A képzés tartama 4 félév, összesen 398 óra, melyből 40 óra az egyszeri nyári intenzív hét.
Időbeosztás:
A négy félév során, 5–5 hónapon keresztül havonta egyszer, péntek déltől szombat délutánig tartanak az órák.
Önismeret:
A saját élmény stúdiumcsoport fő célja az önismeret.
Az elméleti ismeretek stúdiumcsoport – a mentálhigiénés szemléletnek megfelelően – a szociológia, a pszichológia, a pszichiátria, a szociális munka, a pedagógia, a gyógypedagógia, a jog, a filozófia, a teológia nézőpontjaiból világítja meg az életeseményeket, közösségi, társadalmi jelenségeket.
A készségfejlesztés stúdiumcsoport kis-csoportokban valósul meg, ahol a hallgatók visszajelzéseket kapnak napi munkájuk mentálhigiénés vonatkozásairól, elsajátítják segítő kapcsolat, a nondirektivitás módszertanát.
Az integráló stúdiumok a hivatásra vonatkozóan rendezik az ismereteket, szakmai és személyes kompetenciát fejlesztenek, új összefüggések meglátására ösztönöznek.
A hálózatépítés keretein belül az azonos és különböző szakmai csoportokhoz tartozók dolgoznak az együttműködés kultúrájának kialakításán.
Ez a képzés azoknak szól,
- akik jobban meg szeretnék érteni önmagukat,
- akik jobban meg szeretnének érteni másokat,
- akik jobbá szeretnék tenni kapcsolataikat,
- akik meg akarják őrizni önmaguk és szakmájuk értékét,
- akik nem szeretnének kiégni munkájuk során,
- akik szeretik látni a tágabb összefüggéseket,
- akik nyitottak szemléletük megváltoztatására
Ez egy olyan képzés
- ahol a hallgató személyisége a fontos
- ahol a hallgató lelki fejlődése a cél
- amelynek elvégzése a szociális szférában számos pozíció betöltésének feltétele
Egyéb információ: A képzésben végzett hallgatók az eredeti (alap) képesítéssel ellátott segítő foglalkozás területén válnak hatékonyabbá mentálhigiénés többlettudásuk révén. A többlettudással bíró hallgatók kulcsszereplői lehetnek a felgyorsult társadalmi változásokhoz való alkalmazkodás javításának. A képzés jellemzően az emberi kapcsolatokhoz szükséges ismereteknek a saját szakterületükbe történő integrálását támogatja.
|